ԱԳ նախարարի տեղակալն ընդունել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ գրասենյակի դիտորդական առաքելության պատվիրակությանը
Մայիսի 18-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արտակ Ապիտոնյանն ընդունեց ԵԱՀԿ ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի(ԺՀՄԻԳ)՝ ս․թ․ հունիսի 20-ին կայանալիք ԱԺ արտահերթ ընտրությունների դիտորդական առաքելության հիմնական կազմին՝ պատվիրակության ղեկավար Օուեն Մըրֆիի գլխավորությամբ։
Նախարարի տեղակալն արժևորեց ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելության դերն ընտրությունների դիտարկման ընթացքում և գոհունակությամբ արձանագրեց ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի հետ ընտրական գործընթացներում համագործակցությունը։
Արտակ Ապիտոնյանը վերահաստատեց Հայաստանի՝ արդար, թափանցիկ և եվրոպական չափանիշներին համապատասխան ընտրություններ անցկացնելու պատրաստակամությունը։

Заместитель министра иностранных дел Армении принял делегацию наблюдательской миссии БДИПЧ/ОБСЕ
Заместитель министра иностранных дел Республики Армения Артак Апитонян 18 мая принял основной состав наблюдательской миссии на предстоящих 20 июня внеочередных парламентских выборах от Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ во главе с руководителем делегации Оуэном Мерфи.
Заместитель министра высоко оценил роль наблюдательской миссии БДИПЧ/ОБСЕ в ходе мониторинга выборов и с удовлетворением отметил сотрудничество с БДИПЧ/ОБСЕ.
Артак Апитонян подтвердил готовность Армении провести справедливые, прозрачные и соответствующие европейским стандартам выборы.