Անդրանիկ Փիլոյանը մեկնում է Մոսկվա
Այսօր՝ մայիսի 13-ին, ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Անդրանիկ Փիլոյանն աշխատանքային այցով մեկնելու է Մոսկվա: Նախարարի պաշտոնակատարը և ԱԻՆ փրկարար ծառայության տնօրեն Արմեն Գասպարյանը մայիսի 14-16-ը կմասնակցեն ԱՊՀ ուժերի «Համալիր անվտանգություն-2021» անվտանգության սարքավորումների 13-րդ միջազգային սրահի աշխատանքներին:
Հայկական պատվիրակությունը կայցելի ՌԴ ԱԻՆ «Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն»՝ ծանոթանալու հաստատության գործունեությանը, կմասնակցի հրշեջ-փրկարարների հուշարձանների համալիրում ծաղկեդրման արարողությանը, նախատեսված են արտակարգ իրավիճակների արձագանքման զորավարժություններ: Աշխատանքային օրակարգում ընդգրկված են նաև այցելություններ հատուկ ռիսկի փրկարարական գործողությունների «Լիդեր» և ՌԴ ԱԻՆ Նոգինսկի փրկարարական կենտրոններ: Այցի շրջանակներում հայկական պատվիրակությունը կմասնակցի միջազգային ցուցադրական զորավարժություններին, կքննարկվեն նաև երկու երկրների հումանիտար կառույցների համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:

Андраник Пилоян отбыл в Москву
Исполняющий обязанности министра по чрезвычайным ситуациям Армении Андраник Пилоян 13 мая с рабочим визитом выехал в Москву.
Исполняющий обязанности министра и директор спасательной службы МЧС Армен Гаспарян с 14 по 16 мая примут участие в работах XIII Международного салона оборудования безопасности «Комплексная безопасность-2021».
Армянская делегация посетит Национальный центр кризисного управления  МЧС РФ для ознакомления с деятельностью учреждения, примет участие в церемонии возложения цветов перед Памятником пожарным-спасателям. Предусмотрены и учения по реагированию на чрезвычайные ситуации. В повестке также визиты в спасательные центры особого риска «Лидер» МЧС РФ и в спасательные центры Ногинска. В рамках визита армянская делегация примет участие в показательных международных учениях, также будут обсуждены возможности расширения сотрудничества между гуманитарными структурами двух стран.