Արմեն Սարգսյանն այցելել է Մոսկվայի «Սկոլկովո» կառավարման դպրոց (տեսանյութ)
Աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող՝ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր այցելել է Մոսկվայի «Սկոլկովո» կառավարման դպրոց, հանդիպել դպրոցի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Վոլոշինի հետ:
Նախագահ Սարգսյանը ծանոթացել է Ռուսաստանի առաջատար բիզնես դպրոցներից մեկը համարվող հաստատության գործունեությանը, իրականացվող կրթական ու գիտահետազոտական ծրագրերին, նորարարություններին, տնտեսության, կառավարման և մի շարք այլ ոլորտներում կատարված ուսումնասիրություններին ու վերլուծություններին:
Նախագահ Սարգսյանն ու Ալեքսանդր Վոլոշինը քննարկել են «Սկոլկովո»-ի և հայաստանյան գիտակրթական, վերլուծական հաստատությունների փոխգործակցության, համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:

Армен Саркисян посетил московскую Школу управления «Сколково» (видео)
Президент республики Армен Саркисян, находящийся с рабочим визитом в Москве, посетил московскую Школу управления «Сколково» и встретился с председателем Совета директоров школы Александром Волошиным.
Президент Саркисян ознакомился с деятельностью учреждения, считающегося одной из ведущих бизнес школ России, с осуществляемыми образовательными и научно-исследовательскими программами, инновациями, исследованиями и анализами, проведенными в экономике, управлении и в ряде других сфер.
Президент Саркисян и Александр Волошин обсудили возможности сотрудничества «Сколково» и научно-образовательных, аналитических учреждений Армении и реализации совместных программ.