Իսրայելում հայտարարել են, որ արմատականները Գազայից 200 հրթիռ են արձակել երկրի ուղղությամբ
Պաղեստինցի արմատականները գիշերը Գազայի հատվածից ավելի քան 200 հրթիռ են արձակել Իսրայելի ուղղությամբ, իսրայելացի զինվորականներն ի պատասխան 140 ռազմական թիրախ են խոցել ծովամերձ պաղեստինյան միջատարծքում: Մայսիսի 11-ին օտարերկրացի լրագրողների համար կայացած ճեպազրույցում այդ մասին հայտնել Է Իսրայելի Պաշտպանության բանակի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ջոնաթան Կոնրիկուսը, տեղեկացնում Է ՏԱՍՍ-ը:
«Գիշերվա ընթացքում ավելի քան 200 հրթիռ Է արձակվել Գազայի հատվածից Իսրայելի տարբեր քաղաքների ուղղությամբ, դրանց շուրջ մեկ երրորդը ընկել Է հենց հատվածի տարածք: Ի պատասխան Իսրայելի պաշտպանության բանակն արմատականների 140 ռազմական թիրախ Է խոցել հատվածում, ինչպես նաեւ ոչնչացրել Է ՀԱՄԱՍ եւ «Իսլամական ջիհադ» խմբավորումների շուրջ 15 օպերատիվայինների»,- ասել Է նա:

В Израиле заявили, что радикалы из Газы выпустили по стране 200 ракет
Палестинские радикалы из сектора Газа выпустили за ночь по Израилю более 200 ракет, израильские военные в ответ поразили 140 военных целей на территории приморского палестинского анклава. Об этом сообщил во вторник на брифинге для иностранных журналистов официальный представитель Армии обороны Израиля Джонатан Конрикус, сообщает Тасс.
«Более 200 ракет выпущены из сектора Газа по различным городам Израиля за ночь, порядка трети из них упали на территории самого сектора. В ответ Армия обороны Израиля поразила 140 военных целей радикалов в секторе, а также ликвидировала порядка 15 оперативников группировок ХАМАС и "Исламский джихад"», - сказал он.