ԱԺ նախագահը ստորագրել է «ՀՀ ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ նախատեսող օրենքը
Ապրիլի 26-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ստորագրել է ապրիլի 1-ին Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում ընդունված ««ՀՀ ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքը: Այդ մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից։
Հիշեցնենք, որ Հանրապետության նախագահն օրենքի ընդունումից հետո 21-օրյա ժամկետում չէր ստորագրել օրենքը եւ չէր վիճարկել դրա սահմանադրականությունը, իսկ այդ ժամկետի լրանալուց հետո օրենքի ստորագրման լիազորությունը ՀՀ Սահմանադրության 129-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն՝ փոխանցվել էր ԱԺ նախագահին:

Председатель НС подписал закон о внесении поправок и дополнений в «Избирательный кодекс РА»
Поддержи А1+!Председатель НС Армении Арарат Мирзоян подписал конституционный закон «О внесении изменений и дополнений в Избирательный кодекс РА». Об этом сообщает официальный сайт парламента.
«26 апреля спикер НС РА Арарат Мирзоян подписал закон «О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон «Избирательный кодекс Республики Армения», принятый на внеочередном заседании Национального Собрания РА 1 апреля», - говорится в сообщении.
В течение 21 дня после принятия закона Президент Республики не подписал закон, не оспорил его конституционность, и по истечении этого срока право подписи закона, в соответствии с частью 3 статьи 129 Конституции РА, было передано председателю НС.