Ապրիլի 25-ին 360.000-ից ավելի ծառ կտնկվի
«10 մլն ծառ» նախաձեռնության շրջանակում ապրիլի 25-ի համապետական ծառատունկին ընդառաջ՝ այցելեցի Անտառային կոմիտեի «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի «Հրազդանի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի տնկարան՝ տեղում ծանոթանալու աշխատանքների ընթացքին։
«Հրազդանի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի տնկարանը «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի ենթակայությամբ գործող միակ ջերմոցային տնտեսությունն է։
Այցի ընթացքում ինձ ուղեկցում էին Շրջակա միջավայրի նախարարության Անտառային կոմիտեի նախագահ պաշտոնակատարը և «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնակատարը։
Շրջեցի տարածքում, հետևեցի տնկանյութի բաշխման գործընթացին։
Այս փուլում նախապատրաստական աշխատանքները գրեթե 90 տոկոսով ավարտված են։
Եվս մեկ անգամ հորդորեցի պատասխանատուներին առավելագույն հետևողականություն ցուցաբերել՝ կառավարելու և կանխելու հնարավոր լոգիստիկ խնդիրները։

176608634_1084359838741498_4117991453423134299_n
В рамках инициативы “10 млн деревьев” министр окружающей среды Армении Романос Петросян побывал в питомнике филиала “Разданское лесное хозяйство” ГНКО “Армлес” Лесного комитета, чтобы на месте ознакомиться с ходом проводимых работ.
Питомник филиала “Разданское лесное хозяйство” является единственным тепличным хозяйством, действующим в подчинении ГНКО “Армлес”.
Министра сопровождали и. о. председателя Лесного комитета Министерства окружающей среды и и. о. директора ГНКО “Армлес”.
Из всех питомников ГНКО “Армлес” в областные администрации доставляются десятки тысяч саженцев.
Министр обошел территорию, проследил за процессом распределения посадочного материала.
Хотя заранее было объявлено о посадке 300 000 деревьев, однако со стороны государственных ведомств и различных общественных инициатив была проявлена активность, и поэтому число саженцев было увеличено.
В данный момент подготовительные работы почти на 90% уже завершены.
Министр Петросян еще раз призвал ответственных лиц проявить максимальную последовательность в управлении и предотвращении возможных логистических проблем.