Գեղամ Գևորգյանը մասնակցել է ԱՊՀ հակամենաշնորհային քաղաքականության միջպետական խորհրդի նիստին
ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գևորգյանը մասնակցել է ԱՊՀ հակամենաշնորհային քաղաքականության միջպետական խորհրդի 52-րդ նիստին, որն անցկացվել է տեսահամաժողովի ձևաչափով: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովից:
ՏՄՊՊՀ նախագահը հանդես է եկել ընթացիկ ժամանակահատվածում ՀՀ-ում մրցակցային քաղաքականության ոլորտում տեղի ունեցած առավել նշանակալի իրադարձությունների վերաբերյալ զեկույցով:
Գեղամ Գևորգյանը մասնավորապես մանրամասնորեն ներկայացրել է նոր կորոնավիրուսային համավարակի ընթացքում հանձնաժողովի իրականացրած միջոցառումները, անդրադարձ է կատարել վարչական վարույթների ընդհանրական ցուցանիշներին, օրենսդրական ոլորտում իրականացված բարեփոխումներին և այլ հարցերի:
Նիստի ընթացքում ներկայացվել են զեկույցներ խորհրդի նախորդ նիստում ընդունված որոշումների կատարման ընթացքի, ԱՊՀ 30-ամյակին նվիրված հարցերի, անբարեխիղճ մրցակցության ոլորտում իրավակիրառ պրակտիկայի, պետական գնումներում պայմանավորվածությունների բացահայտման և կանխարգելման, ԱՊՀ մասնակից պետությունների հակամենաշնորհային օրենսդրության խախտումների համատեղ ուսումնասիրության շտաբի գործունեության և օրակարգային այլ թեմաների շուրջ:

Гегам Геворкян принял участие в заседании Межгосударственного совета по антимонопольной политике СНГ
Председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Армении Гегам Геворкян принял участие в 52-ом заседании Межгосударственного совета по антимонопольной политике СНГ, которое прошло в формате видеоконференции.
Председатель ГКЗЭК выступил с докладом о наиболее значимых событиях в сфере конкурентной политики в Армении за текущий период.
Гегам Геворкян, в частности, подробно представил мероприятия, осуществленные комиссией в время эпидемии COVID-19, коснулся общих показателей административных производств, реформ, осуществленных в законодательной сфере и ряда других вопросов.
В ходе заседания были представлены доклады по выполнению решений, принятых на предыдущем заседании совета, по вопросам, посвященным 30-летию СНГ, о правоприменительной практике в сфере недобросовестной конкуренции, о выявлении и предупреждении договоренностей в государственных закупках, о деятельности штаба по совместному изучению нарушений антимонопольного законодательства государств-участников СНГ и о других актуальных темах.