Նախագահ Արմեն Սարգսյանը նամակ է հղել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհակալական նամակ է հղել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին՝ Վրաստան կատարած իր պաշտոնական այցի ընթացքում ցուցաբերված ջերմ ընդունելության, ինչպես նաև երկկողմ և տարածաշրջանային հարցերի շուրջ կառուցողական քննարկումների համար: Նամակում մասնավորապես ասվում է.
«Լիակատար փոխվստահության և հարգանքի մթնոլորտում կայացած մեր հանդիպումը Հայաստանի և Վրաստանի միջև համագործակցության հետագա զարգացման և ամրապնդման նոր ուղիներ նախանշեց: Միանգամայն համաձայն եմ, որ մենք պատասխանատվություն ենք կրում հայ և վրացի ժողովուրդների գալիք սերունդների միջև հարաբերությունների ձևավորման համար:
Ուրախ եմ արձանագրել, որ առկա են համատեղ հետաքրքրություններ ու խոստումնալից հեռանկարային փոխգործակցություն նոր տեխնոլոգիաների, կրթության և գիտության, ենթակառուցվածքների, արհեստական բանականության, էներգետիկայի, տրանսպորտի և մի շարք այլ բնագավառներում:
Հավատացած եմ, որ այցի շրջանակներում ձեռք բերված գործնական և արդյունավետ պայմանավորվածություններն առավել կխորացնեն մեր երկրների միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցությունը՝ ի բարօրություն մեր եղբայր ժողովուրդների»:

Президент Армен Саркисян направил письмо президенту Грузии Саломе Зурабишвили
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян направил президенту Грузии Саломе Зурабишвили благодарственное письмо за теплый прием, оказанный ему во время официального визита в Грузию, а также за конструктивное обсуждение двусторонних и региональных вопросов. В письме, в частности, говорится:
«Наша встреча, прошедшая в атмосфере полного взаимного доверия и уважения, наметила новые пути дальнейшего развития и укрепления сотрудничества между Арменией и Грузией. Я полностью согласен с тем, что мы ответственны за отношения между будущими поколениями армянского и грузинского народов.
Мне приятно отметить, что у нас есть общие интересы и многообещающие партнерские отношения в областях новых технологий, образования, науки, инфраструктуры, искусственного интеллекта, энергетики, транспорта и ряда других сфер.
Я считаю, что практические и эффективные договоренности, достигнутые в ходе визита, будут способствовать дальнейшему углублению сотрудничества между нашими странами в различных областях во благо наших братских народов».