Ադրբեջանական կողմը հուսահատ փորձ է անում արձակված կրակոցների պատասխանատվությունը բարդել հայկական կողմի վրա. ՊՆ
Չափազանց վառ երևակայություն է պետք ունենալ` Հայաստանի զինված ուժերին ռազմավարական դաշնակից երկրի` ՌԴ խաղաղապահ առաքելության դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ արձակելու «մեղադրանք» վերագրելու համար:
Առավել քան ակնհայտ է, որ ադրբեջանական կողմը հուսահատ փորձ է անում նախորդ օրվա` իր կողմից թույլ տրված հրադադարի ռեժիմի խախտման, մասնավորապես` ԱՀ որոշ բնակավայրերի ուղղությամբ արձակված կրակոցների պատասխանատվությունը բարդել հայկական կողմի վրա:
Այդուհանդերձ, ինչպես ԱՀ, այնպես էլ ՀՀ զինված ուժերը հավատարիմ են հրադադարի ռեժիմի պահպանման եռակողմ պայմանավորվածությանը և նույնը հորդորում են անել ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը:

Азербайджан делает отчаянную попытку обвинить армянскую сторону в нарушении режима прекращения огня: МО
Азербайджанская сторона делает отчаянную попытку обвинить армянскую сторону в нарушении режима прекращения огня, в частности, в выстрелах в направлении некоторых населенных пунктов Арцаха. Об этом говорится в заявлении министерства обороны Армении.
«Нужно иметь очень яркую фантазию, чтобы “обвинить” Вооруженные силы Армении в обстреле позиций миротворческой миссии стратегического союзника - РФ.
Более чем очевидно, что азербайджанская сторона делает отчаянную попытку обвинить армянскую сторону в нарушении режима прекращения огня, в частности, в выстрелах в направлении некоторых населенных пунктов Арцаха.
Тем не менее, вооруженные силы как Арцаха, так и Армении привержены трехстороннему соглашению о соблюдении режима прекращения огня и призывают азербайджанское военно-политическое руководство сделать то же самое», - говорится в заявлении.