Հեռախոսազրույց՝ ՀՀ ԱԳ փոխարտգործ և Մոլդավայի ԱԳՆ պետքարտուղարի միջև
Ապրիլի 21-ին կայացավ Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի տեղակալ Արմեն Ղևոնդյանի հեռախոսազրույցը Մոլդովայի Հանրապետության ԱԳ և եվրոպական ինտեգրման նախարարության պետքարտուղար Դումիտրու Սոկոլանի հետ:
Զրույցի ընթացքում կողմերը վերահաստատեցին հայ-մոլդովական հարաբերությունները զարգացնելու և միջպետական երկխոսությունը խթանելու փոխադարձ նպատակաուղվածությունը:
Ընդգծվեց երկու երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև խորհրդատվությունների հետևողական անցկացման կարևորությունը, ինչպես նաև քննարկվեց առաջիկա միջոցառումների ժամանակացույցը:

Телефонный разговор между замминистра ИД РА и госсекретарём МИД Молдовы
Заместитель министра иностранных дел Армении Армен Гевондян 21 апреля провел телефонный разговор с государственным секретарем министерства иностранных дел и европейской интеграции Республики Молдова Думитру Соколаном.
В ходе беседы стороны подтвердили общую цель развития армяно-молдавских отношений и продвижения межгосударственного диалога.
Была подчеркнута важность проведения регулярных консультаций между внешнеполитическими ведомствами двух стран, а также обсужден график предстоящих мероприятий.