Խոսել եմ անշարժ գույքի գործակալության հետ, թուրք հարուստներն այստեղ բնակարան են գնում․ Մգեր Արմենիա (տեսանյութ)
Երգիչ Մհեր Մեսրոպյանը, ով հանրությանն ավելի շատ հայտնի է Մգեր Արմենիա անունով, ասում է, թե անշարժ գույքի գործակալությունից իրեն տեղեկացրել են, որ թուրք մեծահարուստները Հայաստանում բնակարաններ են գնում, որ նրանք դա անում են Թուրքիայում բնակվող իրենց հայազգի ծանոթների միջոցով։
«Ինչպե՞ս է դա արվում, մի հայ գալիս է այստեղ, հեռախոսով ցույց է տալիս բնակարանը, և գնում են։ Ակնհայտ է, որ թուրքերը հետաքրքրված են մեր անշարժ գույքով։ Դա ինձ մտահոգում է»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասում է երգիչը։
Ինչպես հայտնի է, Մ․ Արմենիան կուսակցություն է հիմնադրել՝ «Ազգի ձայնը» և պատրաստվում է մասնակցել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին։ Նա ասում է, որ գործող իշխանություններին պետք է հեռացնել, իսկ անցյալը չպետք է փորփրել։ «Մենք պետք է մտածենք, թե ինչ ենք անում։ Ի դեպ ասեմ, որ եթե անցյալին շատ ես ձեռք տալիս, վատ հոտ է գալիս»,-գտնում է նա։
Մ․ Արմենիան նաև ասում է, որ Հայաստանը պետք է Ռուսաստանին չնեղացնի և այդ երկրի հետ ավելի սերտ հարաբերություններ ունենա։
«Ես եթե հանդիպեմ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, կասեմ՝ շնորհակալություն, որ դուք չեք թողնում, որ վերջնականապես կործանվենք, իսկ ԱՄՆ նախագահին պիտի հարցնեմ, ինչո՞ւ եք այդքան ձգում Ցեղասպանության հարցը»,-հավելում է երգիչը։

Я разговаривал с агентством недвижимости, турецкие богачи покупают здесь квартиры: Мгер Армения (видео)
Певец Мгер Месропян, более известный  общественности под именем Мгер Армения, говорит, что из агентства недвижимости ему сообщили, что турецкие богачи покупают квартиры в Армении, что они это делают посредством своих знакомых армян, проживающих в Турции.
«Как это делается? Армянин приезжает сюда, показывает по телефону квартиру, и они покупают. Очевидно, что турок интересует наша недвижимость. Это меня беспокоит», - говорит певец в беседе с «А1+».
Как известно, М. Армения основал партию «Голос нации» и собирается участвовать во внеочередных парламентских выборах. Он говорит, что действующие власти нужно устранить, а в прошлом не нужно копаться. «Мы должны думать, что мы делаем. Кстати скажу, если много трогать прошлое, плохо пахнет», - считает он.
М. Армения также считает, что Армения должна не обижать Россию и иметь более тесные отношения с этой страной.
«Если я встречу президента РФ Владимира Путина, скажу: спасибо, что вы не даёте нам окончательно исчезнуть, а президента США должен спросить: почему вы так затягиваете вопрос Геноцида?» - добавляет певец.