Տիգրան Ավինյանը տեսակապով մասնակցել է ԱՆԻՖ-ի տնօրենների խորհրդի նիստին
Ապրիլի 19-ին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը տեսակապով մասնակցել է Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) տնօրենների խորհրդի նիստին: Քննարկվել են ԱՆԻՖ-ի վերջին երկու տարիների գործունեության արդյունքները՝ սահմանելով ֆոնդի գործունեության նոր ուղղություններն ու ծրագրերը: Նիստի ընթացքում նաև հաստատվել են 2019-2020թթ. աուդիտի արդյունքները:
Նիստին միացել էին նաև տնօրենների խորհրդի անդամներից Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Դոմինիկ դը Վիլպենը և իտալացի բանկիր ու ֆինանսական ոլորտի ձեռնարկատեր Իսիդորո Լուչիոլլան:

Тигран Авинян принял участие в онлайн-заседании Совета директоров ANIF
Вице-премьер Республики Армения Тигран Авинян 19 апреля в режиме видеоконференции принял участие в заседании Совета директоров Фонда государственных интересов Армении (ANIF). Обсуждены итоги деятельности ANIF за последние два года, определены новые направления и программы фонда. В ходе заседания были утверждены также результаты аудита 2019-2020 гг.
В онлайн-заседании приняли также участие члены Совета директоров бывший премьер-министр Франции Доминик де Вильпен и итальянский банкир и предприниматель в финансовом секторе Исидоро Лучиола.