175440068_1676289179225206_568368525631747137_n
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի աջակցությամբ ապրիլի 17-18-ին Դիլիջանում լրագրողների համար կազմակերպել էր սեմինար։
Բացման խոսքով հանդես են եկել ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ու Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի «Քաղաքական երկխոսություն Հարավային Կովկաս» տարածաշրջանային ծրագրի տնօրեն Թոմաս Շրապելը: Արման Թաթոյանը բարձր է գնահատել Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամ հետ համագործակցությունը, ինչպես նաև շեշտել երևանյան գրասենյակի ղեկավար
Լիանա Մարուքյանի հետ արդյունավետ աշխատանքը:
Թոմաս Շրապել կարևորել է Մարդու իրավունքների գործունեությունը և հաստատության ու լրագրողների միջև համագործակցության խթանումը:
Արման Թաթոյանը մասնակիցներին ներկայացրել է Մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության առանձնահատկությունները, արտակարգ դրության ժամանակ մարդու իրավունքների եւ ազատությունների պաշտպանության խնդիրները և այլն:
Սեմինարի ընթացքում լրագրողները քննարկել են մարդու իրավունքների պաշտպանությանը վերաբերող բազմաթիվ այլ հարցեր։

175440068_1676289179225206_568368525631747137_n
Офис Защитника прав человека при содействии Фонда Конрада Аденауэра 17-18 апреля в Дилижане организовал семинар для журналистов.
Со вступительным словом выступили Защитник прав человека Республики Арман Арман Татоян и директор региональной программы Фонда Конрада Аденауэра “Политический диалог. Южный Кавказ” Томас Шрапель. Арман Татоян высоко оценил сотрудничество с Фондом Конрада Аденауэра, а также подчеркнул эффективную работу с руководителем ереванского офиса фонда Лианой Марукян.
Томас Шрапель  правозащитную деятельность и сотрудничество между офисом ЗПЧ и журналистами назвал очень важной.
Арман Татоян представил участникам особенности деятельности Защитника прав человека, вопросы защиты прав и свобод человека в условиях чрезвычайного положения и др.