Վրաստանի նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել ՀՀ նախագահի դիմավորման արարողությունը (տեսանյութ)
Վրաստանի նախագահի նստավայրում՝ «Օրբելիանի» պալատում այսօր տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով Վրաստան ժամանած Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը:
Զինվորական նվագախմբի կատարմամբ հնչել են Հայաստանի և Վրաստանի պետական օրհներգերը:
Հայաստանի և Վրաստանի նախագահները պատվո պահակախմբի հրամանատարի ուղեկցությամբ կատարել են զինվորական նվագախմբի և պատվո պահակախմբի ստուգայց:
Դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո Հանրապետության նախագահը գրառում է կատարել Վրաստանի նախագահական պալատի պատվավոր հյուրերի գրքում։ «Իմ անկեղծ գոհունակությունն եմ հայտնում Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հրավերով այսօր կրկին հարևան և բարեկամ Վրաստանում գտնվելու համար: Վստահ եմ, որ այցի արդյունքների հիման վրա առավել կամրապնդենք մեր երկու ժողովուրդների բարեկամությունն՝ ի բարօրություն մեր ապագա սերունդների»,- գրել է Հայաստանի նախագահը:

В резиденции президента Грузии состоялась официальная церемония встречи президента Армении (видео)
В резиденции президента Грузии – Дворце «Орбелиани» сегодня состоялась официальная церемония встречи президента Республики Армения Армена Саркисяна, прибывшего в Грузию с официальным визитом.
В исполнении военного оркестра прозвучали государственные гимны Армении и Грузии.
Президенты Армении и Грузии в сопровождении командующего почётным караулом приняли парад военного оркестра и почётного караула.
После официальной церемонии встречи Президент Республики сделал запись в Книге Почётных гостей Президентского дворца Грузии. «Выражаю своё искреннее удовлетворение по поводу того, что по приглашению Президента Грузии Саломе Зурабишвили сегодня вновь нахожусь в соседней и дружественной Грузии. Уверен, что на основании итогов визита мы ещё больше укрепим дружбу между двумя нашими народами во благо наших будущих поколений», - написал Президент Армении.