Նախագահ Սարգսյանն ընդունել է մի շարք կուսակցությունների ղեկավարների (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանին, Միավորված աշխատանքային կուսակցության հիմնադիր-նախագահ Գուրգեն Արսենյանին, «Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցության համահիմնադիր Դավիթ Սանասարյանին և «Արդար Հայաստան» կուսակցության նախագահ Նորայր Նորիկյանին:
Նշված կուսակցություններն Ազգային ժողովի ընդունած և Հանրապետության նախագահի ստորագրմանը ներկայացված՝ Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների նախագծի վերաբերյալ օրերս հայտարարությամբ դիմել էին Հանրապետության նախագահին:
Նախագահի հետ հանդիպմանը կուսակցությունների ղեկավարները ներկայացրել են օրենսդրական փոփոխությունների վերաբերյալ իրենց մոտեցումներն ու դիրքորոշումները:

Президент Саркисян принял руководителей ряда партий (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял председателя партии “Республика” Арама Саркисяна, учредителя-председателя Объединенной Трудовой партии Гургена Арсеняна, соучредителя партии “Суверенная Армения” Давида Санасаряна и председателя партии “Справедливая Армения” Норайра Норикяна.
Указанные партии обращались к президенту Республики по поводу принятого Национальным собранием и представленного на подпись президента Республики проекта изменений в Избирательном кодексе.
На встрече с президентом руководители партий представили свои мнения и позиции относительно законодательных изменений.