Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի Հանրապետության վարչապետ Էդուարդ Հեգերին վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ընդունեք խնդրեմ ջերմ շնորհավորանքներս ու բարեմաղթանքներս` Սլովակիայի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Հայաստանը բարձր է գնահատում բարեկամ Սլովակիայի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացումը երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Վստահ եմ, որ փոխադարձ ջանքերով Հայաստանի և Սլովակիայի միջև հարաբերությունները, որոնք հիմնված են մեր երկու ժողովուրդների բարեկամության և փոխադարձ համակրանքի վրա, կշարունակեն խորանալ և ամրապնդվել ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ մակարդակներում՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ, իսկ Սլովակիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և խաղաղություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Словакии
Премьер-министр Никол Пашинян в связи с назначением на пост премьер-министра Словацкой Республики направил Эдуарду Хегеру поздравительное послание.
«От имени Правительства Республики Армения и от себя лично примите мои теплые поздравления и добрые пожелания в связи с назначением на пост премьер-министра Словацкой Республики.
Армения высоко ценит последовательное развитие отношений с дружественной Словакией во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
Уверен, что взаимными усилиями отношения между Арменией и Словакией, основанные на дружбе и взаимного расположения двух наших народов, продолжат углубляться и укрепляться как на двустороннем, так и многостороннем уровнях во благо наших народов.
Пользуясь случаем, хочу пожелать Вам успехов, а дружественному народу Словакии - благополучия и мира».