արծրուն հովհաննիսյան
Արծրուն Հովհաննիսյանը սեփական դիմումի համաձայն զորացրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում ծառայությունից. Հովհաննիսյանը պաշտպանության նախարարությունում զբաղեցնում էր կադրային և ռազմակրթական քաղաքականության գլխավոր վարչության կրթության վարչության պետի պաշտոնը:
Լուրն «Արմենպրես»-ին հայտնեցին  ՀՀ ՊՆ տեղեկտվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Արծրուն Հովհաննիսյանը զորացրվել է սեփական դիմումի համաձայն»,- ասացին ՊՆ-ից:
Հովհաննիսյանն այդ պաշտոնին նշանակվել էր 2020 թվականի հուլիս ամսից: Նույն տարվա մարտ-հուլիս ամիսներին նա եղել է ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի մարշալ Հովհաննես Բաղրամյանի անվան հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետի պետ: 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ից նոյեմբերի 9-ը տեղի ունեցած հայ-ադրբեջանական պատերազմի ժամանակ ղեկավարել է Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնի մամուլի ասուլիսները:

Арцрун Ованнисян демобилизован согласно собственному заявлению
Арцрун Ованнисян, согласно собственному заявлению, демобилизован со службы в Министерстве обороны Республики Армения. Ованнисян занимал должность начальника Управления образования Главного управления кадровой и военно-образовательной политики.
Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении по информации и связям с общественностью МО Армении.
“Арцрун Ованнисян демобилизован согласно собственному заявлению”, - сказали в МО.
Ованнисян был назначен на эту должность в июле 2020 года. В марте-июле того же года он был деканом командно-штабного факультета имени маршала Ованеса Баграмяна Военного университета имени Вазгена Саргсяна. С 27 сентября по 9 ноября 2020 года во время армяно-азербайджанской войны он руководил Армянским объединенным информационным центром.