169031657_6000358309990315_113943175800490002_n
Այվազյանը և Եվրախորհրդարանի պատգամավորը մտքեր փոխանակեցին պատերազմի հետևանքով տարածաշրջանում ստեղծված իրադրության շուրջ (տեսանյութ)
Ապրիլի 5-ին ԱԳ նախարար Արա Այվազյանն ընդունեց Եվրոպական խորհրդարանի ֆրանսիացի պատգամավոր Ֆրանսուա-Քզավիե Բելամիին:
Այդ մասին տեղեկանում ենք ԱԳ նախարարությունից։
Երկուստեք գոհունակություն հայտնվեց բազմադարյա ավանդույթներով և ընդհանուր արժեքներով միահյուսված հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների առանձնաշնորհյալ բնույթի կապակցությամբ:
Զրուցակիցները կարևորեցին խորհրդարանական հարթակում արդյունավետ փոխգործակցության հետագա զարգացումը` երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում:
Նախարար Այվազյանը և Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Բելամին մտքեր փոխանակեցին Արցախի դեմ ադրբեջանա֊թուրքական պատերազմի հետևանքով տարածաշրջանում ստեղծված իրադրության շուրջ:

Айвазян и депутат Европарламента обменялись мнениями вокруг ситуации в регионе, сложившейся вследствие войны (видео)
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Республики Армения Ара Айвазян 5 апреля принял французского депутата Европейского парламента Франсуа-Кцавье Белами.
Стороны выразили удовлетворение особым характером армяно-французских отношений, переплетенных многовековыми традициями и общими ценностями.
Собеседники отметили важность дальнейшего развития эффективного взаимодействия на парламентской платформе в двустороннем и многостороннем форматах.
Министр Айвазян и депутат Европарламента Белами обменялись мнениями вокруг ситуации в регионе, сложившейся вследствие азербайджано-турецкой войны, развязанной против Арцаха.