Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղարն անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանն ապրիլի 2-ին անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ կապված սահմանային գոտում առաջացող հրատապ հարցերի լուծման նպատակով գործող օպերատիվ կենտրոնի կողմից իրականացվող աշխատանքների կատարման ընթացքի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի անվտանգության խորհրդից, ներկայացվել են շփման գծում առկա իրավիճակի մշտադիտարկման, ըստ անհրաժեշտության՝ օպերատիվ լուծումներ պահանջող հարցերի լուծման մեխանիզմներին վերաբերող նկատառումներ։ Քննարկվել են ընթացիկ խնդիրները, դրանց լուծման ուղղությամբ պատասխանատուները ստացել են համապատասխան ցուցումներ։
Ըստ աղբյուրի՝ խորհրդակցությանը մասնակցել են առողջապահության, Էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության, կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարները, տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալը, Խաղաղապահ զորախմբի հրամկազմի բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ։

Секретарь Совета безопасности Арцаха провел рабочее совещание
Секретарь Совета безопасности Арцаха Виталий Баласанян 2 апреля провел рабочее совещание в связи с реализацией работ, проводимых оперативным центром по решению неотложных вопросов в приграничной зоне.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Совета безопасности Арцаха, были представлены мнения относительно мониторинга ситуации на линии соприкосновения и механизмов решения вопросов, требующих оперативного решения. Были обсуждены текущие вопросы, ответственные лица получили соответствующие поручения по их решению.
На встрече присутствовали министры здравоохранения, экономики, сельского хозяйства, образования, науки, культуры и спорта, заместитель министра территориального управления, инфраструктуры и высокопоставленные представители командования миротворческого контингента.