Ձեր երեխաները թանկ են բոլորիս համար. Արմեն Սարգսյանը՝ «Զինվորի ծնող» նախաձեռնության ներկայացուցիչներին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Զինվորի ծնող» նախաձեռնության մի խումբ ներկայացուցիչների: Նախաձեռնությունը միավորում է արցախյան պատերազմի մասնակից և դեռևս ծառայության մեջ գտնվող ժամկետային զինծառայողների ծնողների:
Հանդիպման մասնակիցները նախագահ Սարգսյանին են ներկայացրել իրենց մտահոգող հարցերը, որոնք մասնավորապես վերաբերել են ժամկետային զինծառայողների բարոյահոգեբանական աջակցությանը, պետության կողմից նրանց նկատմամբ ուշադրությանը, ինչպես նաև իրավական մի շարք հարցերի: Նրանք նշել են, որ ցանկացել են Հանրապետության նախագահին անձամբ տեղեկացնել իրենց խնդիրների մասին, ակնկալելով, որ նախագահն իր հնարավորությունների և իրավասությունների շրջանակում աջակցի դրանց լուծմանը:
Նախագահը պատրաստակամություն է հայտնել իր հնարավորությունների շրջանակում ամեն ինչ անել աջակցելու համար: «Ձեր երեխաները թանկ են բոլորիս համար: Ամեն ինչ պետք է արվի, որպեսզի նրանք դա զգան և հասկանան, որ իրենց արածը գնահատվել ու գնահատվում է պետության կողմից»,- ընդգծել է նախագահ Սարգսյանը: Նա առաջարկել է պարբերաբար հանդիպումներ ունենալ Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ներկայացուցիչների հետ, արձանագրել բոլոր խնդիրները՝ հնարավորինս նպաստելու դրանց լուծմանը:

Ваши дети дороги для всех нас: Армен Саркисян принял группу представителей инициативы «Родитель солдата» (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял группу представителей инициативы «Родитель солдата». Инициатива объединяет родителей участников Арцахской войны и срочных военнослужащих, продолжающих воинскую службу.
Участники встречи представили президенту Саркисяну беспокоящие их вопросы, в частности, касающиеся морально-психологической поддержки срочных военнослужащих, внимания к ним со стороны государства, а также ряда юридических вопросов. Они отметили, что хотели лично проинформировать президента Республики о своих проблемах, ожидая, что президент поможет их решению в пределах своих возможностей и полномочий.
Президент выразил готовность сделать все, что в его силах, для поддержки. «Ваши дети дороги всем нам. Должно быть сделано все, чтобы они это почувствовали и поняли, что то, что они сделали, высоко оценивается государством», - сказал президент Саркисян.
Он предложил проводить регулярные встречи с представителями аппарата президента, фиксировать все проблемы, чтобы максимально способствовать их решению.