Պեսկովը խոսել է Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ ՌԴ հարաբերությունների բնույթի մասին
Ռուսաստանը լավ հարաբերություններ ունի և Հայաստանի, և Ադրբեջանի հետ: Այս մասին «Аргументы и факты» թերթին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Մենք հոյակապ վստահելի հարաբերություններ ունենք Ադրբեջանի հետ՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի վրա: Դրանք կարող են ունենալ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող շատ-շատ ասպեկտներ: Հայաստանի հետ ևս պատմական լավ հարաբերություններ կան: Մենք մեծաթիվ ինտեգրացիոն գործընթացներ ունենք, որոնք Հայաստանին զգալի օգուտ են տալիս՝ ինչպես քաղաքական, այնպես էլ տնտեսական»,- նշել է Պեսկովը:
Նա ընդգծել է, որ բոլորը պետք է հիշեն Լեռնային Ղարաբաղի վերջին պատերազմում կրակի դադարեցման գործում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի անձնական դերակատարումը:

Песков отметил, что у России хорошие отношения как с Азербайджаном, так и с Арменией
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков отметил, что у России хорошие отношения как с Азербайджаном, так и с Арменией.
«У нас прекрасные доверительные отношения с Азербайджаном, основанные на взаимном уважении. Они могут иметь очень-очень много аспектов, которые представляют взаимную выгоду. С Арменией тоже исторически хорошие отношения. У нас большое количество интеграционных процессов, которые приносят Армении изрядную выгоду. Как политическую, так и экономическую», - сказал он в интервью газете "Аргументы и факты", опубликованном во вторник.
Песков также подчеркнул, что личную роль Путина в прекращении войны в Нагорном Карабахе должны помнить все.