166553016_3834748099941675_7068125136211011320_n
Գիշերն ադրբեջանցիները քարեր են նետել զոհված զինծայողների մարմինները տեղափոխող մեքենայի վրա․ Գորիսի փոխքաղաքապետ
Գորիսի փոխքաղաքապետ Իրինա Յոլյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է․
«Երեկ գիշերն ադրբեջանցիները քարեր են նետել զոհված զինծայողների մարմինները տեղափոխող մեքենայի վրա, ջարդել ապակիները։
Վարորդը պատմում է, որ Ստեփանակերտից գիշերն է դուրս եկել, դեպի Գորիս ճանապարհվել, թանձր մառախուղ է եղել, զգացել է, որ մեքենային քարերով հարվածում են։ Դեպքը տեղի է ունեցել գիշերը, ժամը՝ 01։30-ին։ Վարորդը կանգ չի առել, շարունակել է վարել, Գորիս է հասցրել զոհվածների մարմինները։ Սրանք փաստեր են թշնամու ագրեսիվ վարքի մասին, որոնք պետք է արձանագրվեն և միջոցներ ձեռնարկվեն։ Խաղաղ բնակչի անվտանգ տեղաշարժի իրավունքը ի վերջո ո՞վ պետք է վերջապես երաշախավորի»։

166553016_3834748099941675_7068125136211011320_n
Заместитель главы общины Горис Ирина Йолян сообщает, в ночь на 28 марта азербайджанцы забросали камнями автомобиль, перевозивший тела погибших военнослужащих, разбив окна.
«Водитель рассказал, что ночью выехал из Степанакерта, ехал в Горис, был густой туман, и он почувствовал, что в машину кидаются камнями. Инцидент произошел ночью, в 01:30. Водитель не остановился, продолжил движение, увез тела погибших в Горис. Кто в конечном итоге должен гарантировать право на безопасное передвижение гражданского населения?» - написала на своей странице в Facebook Ирина Йолян, добавив, что это факты агрессивного поведения противника, которые необходимо зафиксировать и принять меры.