ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Լիտվայի դեսպանին
Մարտի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-լիտվական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև փոխշահավետ գործակցության հետագա ուղղությունները: Կողմերն ընդգծել են 2002 թվականին հաստատված համագործակցության դինամիկ զարգացման ապահովման անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգային միջավայրին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, ներկայացրել առկա սպառնալիքների և ակնկալվող տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ իրենց տեսակետները:

Министр обороны РА принял посла Литвы
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 26 марта принял Чрезвычайного и полномочного посла Литовской Республики в Республике Армения Ингу Станите-Толочкиене.
В ходе встречи были обсуждены вопросы армяно-литовского двустороннего сотрудничества в области обороны, а также дальнейшие направления взаимовыгодного сотрудничества. Стороны подчеркнули необходимость обеспечения динамичного развития сотрудничества.
Собеседники также обсудили широкий круг вопросов, касающихся среды региональной безопасности, представили свои взгляды на существующие угрозы и ожидаемые региональные события.