Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 7 դեպք
Արցախում մարտի 23-ին կատարվել է 118 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 7 դեպք:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 20 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 4187 քաղաքացու հետազոտություն, որից 566-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2450 դեպք: Կատարվել է 21635 թեստավորում:
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը կրկին հորդորում է հետևել ցուցումներին՝ նոր բռնկումներից խուսափելու և օր առաջ կորոնավիրուսային վարակը:

В Арцахе подтверждено 7 случаев коронавирусного заболевания
В результате 118 тестов, проведенных 23 марта в Арцахе, выявлено 7 случаев заражения.  В Арцахе на данный момент стационарное лечение от коронавирусной болезни получают 20 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
«В общей сложности в Арцахе в 2021 г. проведено 4 187 тестов на COVID-19, из которых 566 оказались с положительным результатом», - сообщили в министерстве, призывая для предотвращения распространения коронавирусной инфекции соблюдать все установленные меры безопасности.