ԱՀ նախագահը հաստատել է բուսաբուծության համալիր զարգացման ծրագիրը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ստորագրել է կառավարության որոշում, որով հաստատվել է Հանրապետությունում բուսաբուծության համալիր զարգացման ծրագիրը
ԱՀ կառավարությունը վերոնշյալ ծրագրով կիրականացնի տնկիների և գարնանացան մշակաբույսերի սերմերի արժեքի մասնակի սուբսիդավորում, բանջարաբոստանային մշակաբույսերի մշակությամբ ու ջերմատնային տնտեսությամբ զբաղվող անձանց անհատույց ֆինանսական միջոցների տրամադրում, ծխախոտի մշակությունից ստացված բերքի իրացման (մթերման) դիմաց լրավճարի տրամադրում, ինչպես նաև կարկտապաշտպան ցանցերի տեղադրման դեպքում անհատույց ֆինանսական միջոցների տրամադրում:
Ծրագրի շրջանակում պետական աջակցությունը կտրամադրվի այն անձանց, որոնք չունեն գյուղատնտեսության ոլորտում ծագած հարաբերություններից բխող՝ նախորդ տարիներից կուտակված չմարված պարտավորություններ:

Президент Арцаха утвердил программу комплексного развития растениеводства
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал решение правительства, которым утверждена Программа комплексного развития в республике растениеводства.
Правительство Республики Арцах осуществит частичное субсидирование стоимости семян саженцев и яровых культур, предоставление безвозмездных финансовых средств лицам, занимающимся выращиванием овощно-бахчевых культур и тепличным хозяйством, предоставит субсидии за реализацию (заготовку) урожая, полученного от выращивания табака, а также предоставление безвозмездных финансовых средств в случае установки градозащитных средств.
В рамках программы государственное содействие будет оказано тем лицам, которые не имеют непогашенных обязательств в сфере сельского хозяйства.