29365cf0-7fdd-11ea-ba22-21ce3a653a78ամուսնությո
Հայաստանում Արցախի կառավարության օպերատիվ շտաբի Հադրութի, Շուշիի, Շահումյանի քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման բաժիններում այս տարվա հունվար-փետրվարին իրականացվել է ընդհանուր առմամբ 404 գործարք: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ-ում Արցախի կառավարության օպերատիվ շտաբից:
Հրապարակված տեղեկագրի համաձայն 2021 թվականի հունվար-փետրվարին Հադրութի, Շուշիի և Շահումյանի ՔԿԱԳ-ների կողմից ընդհանուր առմամբ կատարվել են՝ ամուսնության՝ 29, ծննդի՝ 10, մահվան՝ 10 պետական գրանցում, ինչպես նաև ՔԿԱԳ վկայականի կրկնօրինակի տրամադրման՝ 157 և ակտային գրանցումների առկայության կամ բացակայության մասին տեղեկանք տալու համար՝ 70 գործարք:

29365cf0-7fdd-11ea-ba22-21ce3a653a78ամուսնությո
В январе-феврале текущего года в Гадрутском, Шушинском, Шаумянском отделах регистрации актов гражданского состояния оперативного штаба правительства Арцаха в Армении было реализовано 404 сделки. Об этом сообщает оперативный штаб правительства Арцаха в Армении.
Согласно опубликованной справке, в январе-феврале 2021 года Гадрутским, Шушинским и Шаумянским отделами регистрации актов гражданского состояния были произведены в общей сложности 29 государственных регистраций брака, 10 государственных регистраций рождений, 10 государственных регистраций смерти. Были выданы 157 копий свидетельств ЗАГС и 70 справок о наличии или отсутствии актовых регистраций.