Նիկոլ Փաշինյանի և Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպում չի նախատեսվում
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի՝ մարտի 17-ին սպասվող հանդիպման մասին շրջանառվող լուրն իրականությանը չի համապատասխանում:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը նշեց. «Այսօր նման հանդիպում նախատեսված չէ: Ընդհանրապես, եթե նախատեսվի, ապա լրացուցիչ կտեղեկացնենք»:
ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն էլ հայտնեց, որ նման քննարկում ընդհանրապես չի եղել: «Ես այդ լուրն առաջին անգամ կարդացի մամուլում: Մենք նման քննարկում ընդհանրապես չենք ունեցել»,- «Արմենպրես»-ին ասաց Զոհրաբյանը:
ԶԼՄ-ներում լուրեր են շրջանառվում, որ մարտի 17-ին սպասվում է Գագիկ Ծառուկյան-Նիկոլ Փաշինյան հանդիպումը, որից հետո կհայտարարվի Փաշինյանի հրաժարականի և արտահերթ ընտրությունների հստակ օրվա մասին:

Встреча Никола Пашиняна и Гагика Царукяна не планировалась
Сведения о предстоящей встрече премьер-министра Армении Никола Пашиняна и руководителя фракции “Процветающая Армения” Гагика Царукяна 17 марта не соответствуют действительности.
В беседе с Арменпресс пресс-секретарь премьер-министра Мане Геворгян заявила: “Сегодня такая встреча не запланирована”.
Депутат парламентской фракции “Процветающая Армения” Наира Зограбян сообщила, что подобного обсуждения вообще не было. Я впервые прочитала эту новость в прессе. У нас таких обсуждений вообще не было”, - сказала Зограбян.
В СМИ появились слухи, что 17 марта ожидается встреча Гагика Царукяна и Никола Пашиняна, после чего будет объявлено об отставке Пашиняна и дате внеочередных выборов.