Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է «Երրորդ ուժ» քաղաքացիական նախաձեռնության ներկայացուցիչ Արամ Սարգսյանի հետ (տեսանյութ)
Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ նախաձեռնած քննարկումների շրջանակում Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցության նախագահ, «Երրորդ ուժ» քաղաքացիական նախաձեռնության ներկայացուցիչ Արամ Սարգսյանի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկրում ստեղծված իրավիճակը և ներքաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու ուղիները: Այդ համատեքստում երկուստեք կարևորվել է քաղաքական ուժերի միջև երկխոսությունը:
Արամ Սարգսյանը ներկայացրել է իրենց մոտեցումներն ու առաջարկությունները՝ նշելով, որ որպես հանգուցալուծում տեսնում են խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների անցկացումը՝ միայն ժամանակավոր կառավարության ձևավորումից հետո:

Армен Саркисян встретился с представителем гражданской инициативы «Третья сила» Арамом Саркисяном (видео)
Президент Армении Армен Саркисян в рамках инициированных им обсуждений с парламентскими и внепарламентскими силами сегодня встретился с лидером Демократической партии Армении, представителем гражданской инициативы «Третья сила» Арамом Саркисяном.
На встрече была обсуждена сложившаяся в стране ситуация, пути преодоления внутриполитического кризиса. В этом контексте подчеркнута важность диалога между политическими силами.
Арам Саркисян представил свои подходы и предложения, отметив, что они видят решение в виде проведения досрочных парламентских выборов только после формирования временного правительства.