Մարտի 16-18-ը ՀՀ կառավարական պատվիրակություն կգործուղվի Մոսկվա
Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության օրակարգին առնչվող հարցերը քննարկելու նպատակով 2021 թվականի մարտի 16-18-ը Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա) կգործուղվի ՀՀ կառավարական ել պատվիրակությունը ։ Այս մասին որոշում է կայացրել  ՀՀ վարչապետը ։
Պատվիրակության կազմում  են ՝ Մհեր Գրիգորյանը, Դավիթ Գևորգյանը , Հակոբ Վարդանյանը, Գարեգին Բաղրամյանը ։
Ըստ վարչապետի որոշման, ՀՀ  փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը,  գործուղումից վերադառնալուց հետո, եռօրյա ժամկետում ՀՀ վարչապետին է  ներկայացնելու  գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվությունը:

16-18-го марта в Москву будет командирована правительственная делегация РА
Делегация правительства Армении во главе с вице-премьером Мгером Григоряном будет командирована в столицу Российской Федерации Москву. Соответствующее решение подписал премьер-министр Никол Пашинян.
«Направить 16-18 марта 2021 года в Российскую Федерацию (Москву) делегацию для обсуждения вопросов, относящихся к повестке армяно-российского экономического сотрудничества, согласно приложению», - говорится в решении.
В состав правительственной делегации входят заместитель министра территориального управления и инфраструктур Акоп Варданян и председатель Комиссии по регулированию общественных услуг Гарегин Баграмян.