Արվելու է առավելագույնը սպայական ծառայության գրավչությունը շեշտակիորեն բարձրացնելու ուղղությամբ. Վաղարշակ Հարությունյան (տեսանյութ)
Մարտի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է ՀՀ ԶՈՒ ինժեներական զորքերի վարչության անձնակազմի հետ։
Ինժեներական զորքերի պետ-վարչության պետ, գեներալ-մայոր Իշխան Մաթևոսյանը պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել վարչության ընթացիկ խնդիրները, պլանային միջոցառումներն ու առաջիկա ծրագրերը։
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանել է առօրյա ծառայության կազմակերպման և սոցիալական խնդիրների լուծման հետ կապված մի շարք հարցերի՝ ընգդծելով, որ հետամուտ է լինելու առկա հարցերի շուտափույթ լուծմանը: Վաղարշակ Հարությունյանը ևս մեկ անգամ շեշտել է, որ արվելու է առավելագույնը սպայական ծառայության գրավչությունը շեշտակիորեն բարձրացնելու ուղղությամբ։
Վաղարշակ Հարությունյանը խորհրդակցություն է անցկացրել նաև վարչության ղեկավար կազմի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են զորքերի ինժեներական ապահովման, սահմանագոտու ինժեներական և ամրաշինական ենթակառուցվածքների լրակահավորման ուղղությամբ ձեռնարկվող միջոցառումներն ու առկա խնդրահարույց հարցերը։ ՀՀ պաշտպանության նախարար հանձնարարականներ և ցուցումներ է տվել ինժեներական զորքերի վարչության ղեկավարությանը։

Будет сделано все возможное для повышения привлекательности офицерской службы: Вагаршак Арутюнян (видео)
Поддержи А1+!Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 15 марта встретился с личным составом Управления инженерных войск ВС.
Начальник управления инженерных войск генерал-майор Ишхан Матевосян представил министру обороны текущие проблемы ведомства, плановые мероприятия и предстоящие программы.
Министр обороны Армении ответил на ряд вопросов, связанных с организацией повседневной службы и решением социальных проблем, подчеркнув, что будет добиваться решения существующих вопросов в кратчайшие сроки. Вагаршак Арутюнян еще раз подчеркнул, что будет сделано максимум для повышения привлекательности офицерской службы.
Вагаршак Арутюнян провел совещание с руководством ведомства, в ходе которого были обсуждены принятые меры по инженерному обеспечению войск, обеспечению инженерно-фортификационной инфраструктуры приграничной зоны и существующие проблемные вопросы. Министр обороны дал поручения руководству Управления инженерных войск.