Հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄարտի 14-ին և 15-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել, օպերատիվ մարտավարական կայուն իրավիճակը պահպանվել է:
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս իրավիճակի փոփոխություն չի արձանագրվել:
ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները:

Вдоль всей линии армяно-азербайджанской границы инцидентов не зафиксировано
14 и 15 марта на линии соприкосновения Вооруженных сил Армении и Азербайджана пограничных инцидентов не зафиксировано, сохраняется стабильная оперативно-тактическая ситуация.
“Согласно информации, полученной из СНБ Республики Армения, на участке Воротан-Давид Бек межгосударственной автодороги Горис-Капан также нет изменений ситуации.
Подразделения Вооруженных сил и пограничных войск СНБ Республики Армения по всей протяженности границы контролируют ситуацию и выполняют поставленные задачи”, - говорится в сообщении МО Армении.