Նախագահ Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Դանիայի Թագավորության նորանշանակ դեսպանը (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Դանիայի Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլե Էգբերգ Միկկելսենը (նստավայրը՝ Կիև):
Շնորհավորելով դեսպանին՝ նախագահ Սարգսյանը հաջողություններ է մաղթել նրան՝ ակնկալելով, որ նա իր փորձառությունը կծառայեցնի երկու երկրների միջև կապերի զարգացմանը: Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ Հայաստանն ու Դանիան հարաբերությունների խորացման մեծ ներուժ ունեն:
Փոխգործակցության համար հեռանկարային են համարվել մասնավորապես գիտության, տեխնոլոգիաների, ինչպես նաև բնապահպանական և մի շարք այլ ոլորտներ: Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաև պատերազմից հետո ստեղծված իրողություններին և մարդասիրական մի շարք խնդիրների: Նախագահ Սարգսյանը կարևոր է համարել միջազգային գործընկերների աջակցությունն Ադրբեջանում պահվող հայ գերիների վերադարձի, ինչպես նաև անհետ կորած անձանց հայտնաբերման հարցերում:

Новоназначенный посол Королевства Дания в Армении вручил верительные грамоты Президенту Саркисяну (видео)
Новоназначенный чрезвычайный и полномочный посол Королевства Дания в Республике Армения Оле Эгберг Миккельсен (резиденция в Киеве) вручил Президенту Республики Армения Армену Саркисяну верительные грамоты.
Поздравив посла с назначением, Президент Саркисян пожелал ему успехов, выразив надежду, что его дипломатический опыт будет способствовать развитию отношений между двумя странами.
Собеседники сошлись во мнении, что и Армения и Дания обладают большим потенциалом углубления отношений. В частности, перспективными для сотрудничества были признаны наука, технологии, а также экология и ряд других сфер.
На встрече также были затронуты послевоенные реалии и ряд гуманитарных вопросов. Президент Саркисян коснулся и содействия международных партнеров в деле возвращения армянских заключенных, содержащихся в Азербайджане, а также в поисках без вести пропавших, посчитав его очень важным.