ՀՀ վարչապետի աշխատակազմն Արտակ Դավթյանին ԳՇ պետ նշանակելու միջնորդագրի հիմնավորումներն ուղարկել է նախագահի աշխատակազմին
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմն արդեն նախագահի աշխատակազմին է ուղարկել Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնում Արտակ Դավթյանին նշանակելու միջնորդագրի հիմնավորումները: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ վարչապետի խոսնակ Մանե Գևորգյանը:
Մարտի 10-ին ԳՇ պետի պաշտոնում Օնիկ Գասպարյանի լիազորությունների՝ իրավունքի ուժով դադարեցումից հետո ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը միջնորդություն էր ուղարկել նախագահ Արմեն Սարգսյանին՝ Արտակ Դավթյանին ԳՇ պետ նշանակելու համար: Մարտի 11-ին նախագահն առաջարկությունն առարկություններով վերադարձրել է:

Аппарат премьера направил в аппарат президента обоснования назначения Давтяна начальником ГШ ВС
Аппарат премьер-министра Армении направил в аппарат президента обоснования назначения Артака Давтяна начальником Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения. Об этом сообщила Арменпресс пресс-секретарь премьер-министра Мане Геворгян.
10 марта после того, как Оник Гаспарян был уволен с должности начальника Генштаба силой права, премьер-министр Армении Никол Пашинян направил президенту Армену Саркисяну предложение о назначении Артака Давтяна начальником Генштаба. 11 марта президент вернул предложение с возражениями.