Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ԿԳՄՍ նախարարին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանին:
Նախարարը նախագահ Սարգսյանին տեղեկություններ է ներկայացրել իր ղեկավարած ոլորտներում իրականացվող աշխատանքների և ծրագրվող փոփոխությունների ուղղությունների ու նպատակների մասին: Անդրադարձ է եղել նաև «Բարձրագույն կրթության եւ գիտության մասին» նոր օրինագծին և կրթության ու գիտության ոլորտների զարգացման հեռանկարներին:
Նախագահն առանձնահատուկ կարևորել է կրթության և գիտության դերը մեր երկրի հետագա զարգացման տեսանկյունից՝ ընդգծելով, որ սրանք այն ոլորտներն են, որոնք առանցքային նշանակություն են ունենալու երկրի ապագայի համար: Նախագահը կարևորել է այնպիսի կարգավորումների և փոփոխությունների իրականացումը, որոնք իրավամբ խթան կհանդիսանան ոլորտների զարգացման ու մրցունակ համակարգերի ստեղծման համար:

Армен Саркисян принял министра ОНКС
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял министра образования, науки, культуры и спорта Республики Армения Ваграма Думаняна.
Министр проинформировал Президента Саркисяна о деятельности, проводимой в его сферах, направлениях и целях планируемых изменений. Он также коснулся нового Закона «О высшем образовании и науке» и перспектив развития образования и науки.
Президент подчеркнул роль образования и науки в дальнейшем развитии нашей страны, подчеркнув, что это те направления, которые будут иметь ключевое значение для будущего страны. Президент придал важность тем установкам и  изменениям, которые могут стать реальным толчком для развития сфер и создания конкурентоспособных систем.