Վահան Քերոբյանն ընդունել է ՀԲ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրենի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Սեբաստիան Մոլինեուսի գլխավորած պատվիրակությանը։
Էկոնոմիկայի նախարարը համառոտ ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսության ներկայիս զարգացումները և կառավարության կողմից ընդունված առաջնահերթությունները, որի շրջանակներում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության կողմից մշակվող նոր տնտեսական քաղաքականությունը այժմ վերջնականացման փուլում է։
Կողմերը քննարկել են Համաշխարհային բանկի համագործակցությամբ հանրային ներդրումների կառավարման, պետություն-մասնավոր գործընկերության (ՊՄԳ), ենթակառուցվածքային ծրագրերում իրականացվող համատեղ աշխատանքների, գյուղատնտեսության և զբոսաշրջության ոլորտներում ծրագրերի ընթացքը։
Սեբաստիան Մոլինեուսի կողմից առաջարկվել է նախանշել այն ոլորտները, իրավական կարգավորումները, ուղղությունները կամ ծրագրերը, որտեղ Հայաստանին Համաշխարհային բանկը կարող է աջակցություն ցուցաբերել։
Հանդիպման ավարտին երկուստեք պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումները ջրային ենթակառուցվածքների, ինչպես նաև այլ ուղղություններով՝ համագործակցության նոր համատեղ ծրագրերի իրականացման նպատակով։

Ваан Керобян принял делегацию регионального директора ВБ по Южному Кавказу
Поддержи А1+!Министр экономики Армении Ваан Керобян принял делегацию, возглавляемую региональным директором Всемирного банка по Южному Кавказу Себастьяном Молинеусом.
Министр экономики кратко представил нынешнее развитие экономики Армении и принятые правительством приоритеты, в рамках которых разработка Министерством экономики Армении новой экономической политики уже находится на завершающем этапе.
Стороны обсудили ход совместных работ в сферах управления общественными инвестициями, сотрудничества государства и частного партнерства, инфраструктурных программ, сельского хозяйства и туризма.
Себастьян Молинеус предложил обозначить те сферы, правовые регулирования, направления или программы, в которых Всемирный банк может оказать Армении содействие.
В конце встречи стороны договорились с целью реализации новых совместных программ сотрудничества продолжить обсуждения по водным инфраструктурам, а также и по другим направлениям.