ԱԻ նախարարը սպայական կոչումներ է հանձնել
Այսօր՝ մարտի 1-ին, կայացել է Արտակարգ իրավիճակների նախարարության ամենամսյա խորհրդակցությունը: Նախարար Անդրանիկ Փիլոյանը ներկաներին շնորհավորել է Քաղպաշտպանության համաշխարհային օրվա առթիվ՝ կարևորելով յուրաքանչյուրից պահանջվող ջանքերի գործադրումը՝ բնակչության պատրաստվածության, ինչպես նաև կանխարգելիչ միջոցառումների ուղղությամբ:
Մեկ ամսվա ընթացքում իրականացված աշխատանքների վերաբերյալ զեկույցներով են հանդես եկել ԱԻՆ գլխավոր քարտուղար Վահագն Օհանյանը, Ֆինանսատնտեսագիտական վարչության պետ Դավիթ Ավետիսյանը, Շենքերի, շինությունների պահպանման և տնտեսական վարչության պետի տեղակալ Արմեն Գևորգյանը: Նախարարը պահանջել է առավելագույն ուշադրություն դարձնել գույքագրման գործընթացին, որպեսզի հստակ արձանագրվեն ունեցած միջոցները:
Խորհրդակցության ավարտին նախարարը հերթական սպայական կոչումներ է հանձնել Փրկարար ծառայության մի քանի ներկայացուցիչների:

Министр по ЧС вручил офицерские звания
Министр Андраник Пилоян поздравил присутствующих с Всемирным Днем гражданской обороны, подчеркнув значение приложенных усилий, подготовки населения, а также превентивных мероприятий.
С докладами о проделанной за месяц работе выступили генеральный секретарь МЧС Ваагн Оганян, начальник финансово-экономического управления Давид Аветисян, заместитель начальника экономического управления и охраны зданий Армен Геворкян. Министр потребовал уделить максимальное внимание процессу инвентаризации, чтобы четко были зафиксированы все имеющиеся средства.
В конце совещания министр нескольким служащим спасательной службы вручил очередные офицерские звания.