Չտրվել հակահասարակական արարքների գայթակղությանը․ Ոստիկանության զգուշացումը
Մարտի 1-ին նախատեսված զանգվածային միջոցառումների ընթացքում հասարակական կարգի պահպանման և հանրային անվտանգության ապահովման նպատակով կոչ ենք անում անվերապահորեն մնալ օրենքի և օրինականության շրջանակում, չտրվել սադրիչ գործողությունների, խուսափել անպատասխանատու քայլերից և իրավակարգը վտանգող ձեռնարկներից։
ՀՀ ոստիկանությունն օրենքով իրեն վերապահված լիազորությունների շրջանակում և իր գործառույթներին համապատասխան` ապահովելու է հասարակական կարգի պահպանությունը և հասարակական անվտանգությունը։
Մեր հայրենակիցներին հորդորում ենք կատարել իրենց քաղաքացիական պարտքը՝ ցուցաբերել զգոնություն և զսպվածություն, չտրվել հակահասարակական արարքների գայթակղությանը։
Ոստիկանությունը պատրաստ է ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումները հանրային անվտանգությունը պահպանելու համար։
Հիշենք, որ քաղաքացու օրինահարգ պահվածքն ու իրավապահ մարմինների հետ համագործակցությունն են հասարակական անդորրի և անվտանգության պահպանման երաշխիքը։

Не поддаваться провокационным действиям: предупреждение Полиции
Полиция Армении распространила заявление, призвав в ходе массовых мероприятий 1 марта оставаться в рамках закона и законности, не поддаваться провокационным действиям.
«Уважаемые сограждане, в ходе запланированных на 1 марта массовых мероприятий с целью сохранения общественного порядка и обеспечения общественной безопасности призываем всех оставаться в рамках закона и законности, не поддаваться провокационным действиям, избегать безответственных шагов и действий, угрожающих правопорядку.
Полиция Армении в рамках отведенных ей законом полномочий и в соответствии со своими функциями будет обеспечивать охрану общественного порядка и общественную безопасность.
Призываем наших соотечественников исполнить свой гражданский долг - проявить бдительность и сдержанность, не поддаваться искушению совершения антиобщественных поступков.
Полиция готова предпринять все необходимые меры для обеспечения общественной безопасности.
Напомним, что законопослушное поведение гражданина и сотрудничество с правоохранительными органами являются гарантией сохранения общественного спокойствия и безопасности».