Հնձում ենք այն, ինչ ցանել ենք. քաղաքացիները` ներքաղաքական կյանքի մասին (տեսանյութ)
Ի՞նչ են մտածում քաղաքացիները ներքաղաքական զարգացումների մասին, կա՞ արդյոք կառավարության հրաժարականի պահանջ․այս և այլ հարցերի պատասխանները ստանալու համար «Ա1+»-ը շրջեց մայրաքաղաքում, զրուցեց քաղաքացիների հետ։
«Ժողովուրդը լարված է, հիվանդությունը, պատերազմը հասցրին նրան, որ ժողովուրդը վատ վիճակի մեջ է, իսկ ընդդիմության 17 ուժերը իրավիճակն ավելի են խառնում, քան կարող են լավ բան անել»,-նշեց քաղաքացիներից մեկը։
Մեկ այլ քաղաքացի էլ նկատեց, թե հնձում ենք այն, ինչ ցանել ենք․
«Չթալանեին, այսպես չէր լինի»,-նշեց քաղաքացին։
Հարցվածներից մի կին էլ ընդգծեց՝ իրավիճակը ծանր է, բայց պետք է ապրել ապագայի հույսով։
«Նիկոլ Փաշինյանը պետք  է հեռանա առանց թողնելու, որ ընդդիմությունը ցույցեր անի, հերիք է ինչքան ցուցեր արեցին, Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հեռանա, և թողնի ներքաղաքական իրավիճակը հարթվի, որովհետև թշնամին մեր քթի տակ զորավարժություններ է անում, և այդ իրավիճակը մեզ համար լավ չէ»,-կարծիք հայտնեց մեկ այլ քաղաքացի։
Հարցված քաղաքացիներից մեկն էլ ասաց՝ դեմ է և՛ ընդդիմությանը և՛ իշխանությանը, որևէ մեկից դրական ակնկալիք չունի, այլընտրանքային ուժ ևս այս պահին դաշտում չի տեսնում, ով կկարողանա երկիրը այս իրավիճակից հանել։
Ինչ վերաբերում է ապստամբության կոչերին, քաղաքացիների մեծ մասը ընդգծեց՝ երկրում ստեղծված այս իրավիճակում նման հայտարարութունները ընդունելի չեն։

Пожинаем то, что посеяли: граждане – о внутриполитической жизни (видео)
Поддержи А1+!Что думают граждане о внутриполитических событиях? Есть ли требование отставки правительства? Для получения ответов на эти и другие вопросы «А1+» прошёлся по столице, побеседовал с гражданами.
«Народ напряжён, болезнь, война довели до того, что народ в плохом состоянии, а 17 оппозиционных сил ещё больше запутывают ситуацию, чем могли бы сделать что-то хорошее», - отметил один из граждан.
Другой гражданин заметил, что мы пожинаем то, что посеяли:
«Не грабили бы – такого не было бы», - отметил гражданин.
Одна из опрошенных подчеркнула: ситуация тяжёлая, но нужно жить надеждой на будущее.
«Никол Пашинян должен уйти, не допуская, чтобы оппозиция проводила демонстрации, хватит сколько провели демонстраций, Никол Пашинян должен уйти, и позволить, чтобы внутриполитическая ситуация сгладилась, потому что враг у нас под носом проводит учения, и эта ситуация нехороша для нас», - выразил мнение другой гражданин.
Один из опрошенных граждан сказал, что он против и оппозиции, и властей, потому что у него нет позитивных ожиданий ни от кого, на данный момент не видит на поле и альтернативной силы, которая сможет вывести страну из этой ситуации.
Касательно призывов к восстанию, большинство граждан подчеркнули: в создавшейся в стране обстановке подобные заявления неприемлемы.