Արա Այվազյանն ընդունել է Շրի Լանկայի դեսպանին (տեսանյութ)
Փետրվարի 23-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանն ընդունեց Շրի Լանկայի Ժողովրդավարական Սոցիալիստական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Միգահալանդ Դուռաջ Լամավանսային` հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ։
Նախարար Արա Այվազյանը շնորհավորեց դեսպան Լամավանսային պատասխատանու պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ` համոզմունք հայտնելով, որ նա իր ներդրումը կունենա Հայաստանի և Շրի Լանկայի միջև հարաբերությունների առավել ամրապնդման և խորացման գործում։
Երկուստեք պատրաստակամություն հայտնվեց գործադրել բոլոր ջանքերը` փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում առկա ներուժի լիարժեք կիրառման ուղղությամբ։ Որպես հեռանկարային ուղղություններ` առանձնացվեցին բժշկական կրթության, բարձր և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, մշակույթի, առևտրի, զբոսաշրջության ոլորտները։
Նախարար Այվազյանը և դեսպան Լամավանսան կարևորեցին փոխգործակցության և փոխաջակցության ամրապնդումը միջազգային հարթակներում։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր փոխանակվեցին նաև տարածաշրջանային և միջազգային հրատապության խնդիրների շուրջ։

Ара Айвазян принял посла Шри-Ланки (видео)
Министр иностранных дел Республики Армения Ара Айвазян 23 февраля принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка в Армении Мигахаланде Ламаванса (резиденция в Москве) по случаю вручения копий верительных грамот.
Ара Айвазян поздравил посла Ламаванса с вступлением в должность, выразив уверенность, что он внесет свой вклад в дальнейшее укрепление и углубление отношений между Арменией и Шри-Ланкой.
Стороны выразили готовность приложить все усилия для полноценной реализации имеющегося потенциала в областях, представляющих взаимный интерес. В качестве перспективных направлений были выделены сферы медицинского образования, высоких информационных технологий, культуры, торговли, туризма.
Собеседники подчеркнули важность укрепления сотрудничества на международных площадках.
В ходе встречи стороны также обменялись мнениями по актуальным региональным и международным вопросам.