151574404_2815975938675629_7334410741230266948_o
Փետրվարի 16-ին կատարվել է 48 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության դեպք չի գրանցվել։
Արցախում 2021 թվականին կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2837 քաղաքացու հետազոտություն, որից 495-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2379 դեպք: Կատարվել է 20 285 թեստավորում:
Հորդորում ենք պահպանել կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող՝ ԱՀ առողջապահության նախարարության կողմից առաջարկվող միջոցները:

151574404_2815975938675629_7334410741230266948_o
В Арцахе 16 февраля проведено 48 тестов, в них вирус не обнаружен. Об этом сообщили в Министерстве здравоохранения Арцаха, добавив, что инфицированные - контактные лица из ранее подтвержденных очагов.
«В общей сложности в Арцахе в 2021 г. проведено 2 837 тестов на COVID-19, из которых 495 оказались с положительным результатом. Всего в Арцахе подтверждено 2 379 случаев, проведено 20 285 тестов», - сообщают в министерстве, призывая для предотвращения распространения коронавирусной инфекции соблюдать все меры, установленные Министерством здравоохранения Арцаха.