150384263_2815317825408107_3624235659099236661_o
Փետրվարի 15-ին կատարվել է 140 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 9 նոր դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 1 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականին կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2789 քաղաքացու հետազոտություն, որից 495-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2379 դեպք: Կատարվել է 20 237 թեստավորում:

150384263_2815317825408107_3624235659099236661_o
В Арцахе 15 февраля проведено 140 тестов, 9 из которых 1 оказались с положительным результатом. Об этом сообщили в Министерстве здравоохранения Арцаха, добавив, что инфицированные - контактные лица из ранее подтвержденных очагов.
“От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получает 1 пациент, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях. В общей сложности в Арцахе в 2021 г. проведено 2 789 тестов на COVID-19, из которых 495 оказались с положительным результатом. Всего в Арцахе подтверждено 2 379 случаев, проведено 20 237 тестов”, - сообщают в министерстве, призывая для предотвращения распространения коронавирусной инфекции соблюдать все меры, установленные Министерством здравоохранения Арцаха.