Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Սերբիայի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչին ազգային տոնի՝ Պետականության օրվա առթիվ:
Նախագահ Սարգսյանը կարևորել է պատմական և քաղաքակրթական ամուր հենք ունեցող Հայաստանի և Սերբիայի բարեկամական կապերի հետևողական զարգացումն ու խորացումը:
«Բարձր եմ գնահատում մեր միջև ձևավորված անձնական հարաբերությունները: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով և երկկողմ պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացմամբ մեզ կհաջողվի որակական նոր մակարդակի բարձրացնել միջպետական համագործակցությունը»,- մասնավորապես ասվում է նախագահ Արմեն Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում։
Հանրապետության նախագահն Ալեքսանդր Վուչիչին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Սերբիայի բարեկամ ժողովրդին` խաղաղություն և բարօրություն:

Армен Саркисян поздравил президента Сербии
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание Президенту Республики Сербия Александру Вучичу по случаю национального праздника - Дня государственности.
Президент Саркисян отметил значение последовательного развития и углубления дружественных связей между Арменией и Сербией, имеющих прочную историческую и цивилизационную основу.
“Уверен, что совместными усилиями и последовательной реализацией двусторонних договоренностей нам удастся наше межгосударственное сотрудничество поднять на качественно новый уровень”, - говорится в поздравительном послании президента Армена Саркисяна.
Президент республики пожелал Александру Вучичу крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Сербии - мира и благоденствия.