ՊԵԿ նախագահն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Փետրվարի 9-ին ՊԵԿ նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանն ընդունել է ՀՀ-ում  Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահն իր խոսքում նշել է, որ հարկային և մաքսային վարչարարության ոլորտներում երկու երկրների միջև առկա է լայն իրավապայմանագրային փոխգործակցության դաշտ, ինչը հնարավորություն է տալիս ակտիվ համագործակցել ինչպես երկկողմ մակարդակում, այնպես էլ ԱՊՀ գործադիր կոմիտեի, Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի և այլ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում երկկողմ դրական է գնահատվել Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնային մաքսային ծառայության ներկայացուցիչների, ինչպես նաև ՌԴ-ում ՀՀ մաքսային կցորդի աշխատանքը, որոնք անհապաղ արձագանքում են հրատապ լուծում պահանջող հարցերին:
Կողմերը երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել  հետագայում ևս արդյունավետ կերպով շարունակելու և զարգացնելու հարկային և մաքսային մարմինների միջև համագործակցությունը:

Председатель КГД принял Чрезвычайного и Полномочного посла РФ в РА
Председатель Комитета госдоходов Эдвард Ованнисян 9 февраля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
В ходе встречи Ованнисян отметил, что существует широкое договорно-правовое поле сотрудничества между двумя странами в сфере налогового и таможенного администрирования, что позволяет активно сотрудничать как на двустороннем уровне, так и в рамках Исполнительного комитета СНГ, Евразийской экономической комиссий и других международных организаций.
В ходе встречи стороны положительно оценили работу представителей Федеральной таможенной службы России в Армении, а также работу таможенного атташе Армении в России, которые незамедлительно реагирует на требующие срочного решения вопросы.
Стороны выразили готовность и впредь продолжать и эффективно развивать сотрудничество между налоговыми и таможенными органами двух государств.