«Աերոֆլոտ»-ը մեկ ամսով կչեղարկի Մոսկվա-Երևան չվերթները
«Աերոֆլոտ»-ը չեղարկել է մի շարք միջազգային կանոնավոր չվերթներ. այս մասին հայտնում է ՌԻԱ «Նովոստին»: Ըստ աղբյուրի՝ ավիաընկերությունը մարտի 28-ից մինչև ապրիլի 30-ը կչեղարկի նաև Մոսկվա-Երևան չվերթները։
«Աերոֆլոտը» փոփոխություններ է մտցնում կանոնավոր միջազգային չվերթների թռիչքների ծրագրում ՝ կապված կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) տարածման սահմանափակումների հետ»,- ասված է տարածված հողարդագրությունում:
Մարտի 28-ից ապրիլի 30-ը չեղյալ են հայտարարվել Մոսկվա-Երևան, Մոսկվա-Բաքու, Մոսկվա-Վաշինգտոն և մի շարք այլ չվերթներ:

Российский "Аэрофлот" в марте-апреле снова отменяет ряд регулярных международных рейсов из РФ из-за продолжения действия ограничений в связи с пандемией коронавируса. Отменен ряд рейсов с 28 марта по 30 апреля, в том числе рейсы Москва-Ереван. Как передает РИА новости, об этом сообщает компания.
"Аэрофлот" вносит изменения в программу полётов регулярных международных рейсов в связи с продолжением действия ограничений, связанных с распространением коронавирусной инфекции (COVID-19)", - говорится в сообщении.