Ռուստամ Բադասյանը Բելառուսի դեսպանի հետ քննարկել է հակակոռուպցիոն պայքարին առնչվող մի շարք հարցեր
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկին:
Նախարարը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ, բարի գալուստ մաղթել Հայաստան և համոզմունք հայտնել, որ դեսպանն իր գործունեությամբ կնպաստի երկու երկրների կապերի զարգացմանն ու ամրապնդմանը:
Դեսպան Կոնյուկը շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման համար և հավաստիացրել, որ Հայաստանում գտնվելու ընթացքում կանի առավելագույնը երկու երկրների արդարադատության նախարարությունների համագործակցությունն ընդլայնելու և  խորացնելու համար։
Լինելով մասնագիտությամբ իրավաբան, ինչպես նաև հանդիսանալով Բելառուսի նախկին գլխավոր դատախազ՝ դեսպանը հետաքրքրվել է Հայաստանում հակակառուպցիոն պայքարով, մասնավորապես, Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ստեղծման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներով։
Նախարար Բադասյանը հիմնական կետերով ներկայացրել է Կոմիտեի ստեղծման նպատակները և տեղեկացրել, որ այն իրականացնելու է կոռուպցիոն հանցագործությունների քննություն, ինչպես նաև նաև օպերատիվ-հետախուզական գործունեություն։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր, և փոխգործակցությունն ամրապնդելու պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել։

Сегодня министр юстиции Рустам Бадасян принял новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Республики Беларусь в Армении Александра Конюка.
Министр поздравил посла с назначением и выразил уверенность, что посол своей деятельностью будет способствовать развитию и укреплению связей между двумя странами.
Посол Конюк выразил благодарность за встречу и заверил, что в ходе его пребывания в Армении он сделает все возможное для расширения и углубления сотрудничества между Министерствами юстиции обеих стран.
Будучи юристом по специальности, а также бывшим генеральным прокурором Беларуси, посол поинтересовался антикоррупционной борьбой в Армении, в частности, работами по созданию Антикоррупционного комитета.
Министр Бадасян представил цели создания комитета и сообщил, что он будет осуществлять расследование коррупционных преступлений, а также оперативно-розыскную деятельность.
В ходе встречи были обсуждены и другие вопросы, представляющие взаимный интерес, и была достигнута договоренность об укреплении сотрудничества.