Լեւոն Սարգսյանը կմնա կալանքի տակ. դատարանը մերժեց պաշտպանների միջնորդությունը
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Տաթեւիկ Գրիգորյանի նախագահությամբ մերժեց Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Լեւոն Սարգսյանի խափանման միջոց կալանավորումը փոխելու միջնորդությունը:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Լեւոն Սարգսյանի փաստաբանները միջնորդել էին իրենց պաշտպանյալին գրավի դիմաց ազատ արձակել, իսկ գրավի չափը որոշելը թողել էին դատարանի հայեցողությանը: Լևոն Սարգսյանը կմնա կալանքի տակ:
Լևոն Հրաչյայի Սարգսյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա մասնակցելով ՀՀ քաղաքացիներ Արա Կարապետյանի և Արմեն Նիկողոսյանի ստեղծած հանցավոր համագործակցությանը, առանձնապես խոշոր չափերով գույք հափշտակելու նպատակով պատվիրել և ղեկավարել է կազմակերպված խմբի կողմից 2008 թվականի հոտկեմբերի 27-ին ՀՀ ԿԱ մաքսային պետական կոմիտեի նախկին նախագահ Արմեն Ավետիսյանին պատկանող, Երևան քաղաքի Իսահակյան փողոցի թիվ 34 «բ» հասցեում գտնվող առանձնատան վրա ավազակային հարձակման կատարումը:

Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Татевик Григорян отклонил ходатайство об изменении срока содержания под стражей бывшего депутата Национального собрания Левона Саргсяна.
Адвокаты Левона Саркисяна подали ходатайство об освобождении своего подзащитного под залог. Суд отклонил ходатайство защитников, Леон Саргсян останется под стражей.
Левон Грачьевич Саргсян обвиняется в участии в преступном сотрудничестве, организованном гражданами Армении Ара Карапетяном и Арменом Никогосяном с целью крупного хищения имущества, совершение разбойного нападения на частный дом Армена Аветисяна, расположенный по адресу: Ереван, улица Исаакяна, 34 б.