143395421_4953657491372605_3413670716281164479_o
Էդմոն Մարուքյանը վերընտրվել է ԵԽԽՎ Մարդու իրավունքների և իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
«Այսօր վերընտրվել եմ ԵԽԽՎ ամենակարևոր հանձնաժողովներից մեկի` Մարդու իրավունքների և իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ:
Հանձնաժողովի նախագահն ունի 3 տեղակալներ: Թեկնածությունս ներկայացվել էր ԵԽԽՎ Եվրոպայի ազատականների և ժողովրդավարների դաշինք (ALDE) քաղաքական խմբի կողմից: Մարդու իրավունքների և իրավական հարցերի հանձնաժողովը բաղկացած է 91 անդամից, ովքեր ներկայացնում են ԵԽ 47 անդամ պետությունների ազգային խորհրդարանները: Հանձնաժողովն ունի 3 ենթահանձնաժողովներ»։

143395421_4953657491372605_3413670716281164479_o
Руководитель парламентской фракции НС Армении “Просвещенная Армения”, член делегации Армении в Парламентской ассамблее Совета Европы Эдмон Марукян переизбран первым заместителем председателя комиссии ПАСЕ по правам человека и правовым вопросам. Об этом Марукян написал на своей странице в Facebook.
“Сегодня я был переизбран первым заместителем председателя одной из важнейших комиссий ПАСЕ - комиссии по правам человека и правовым вопросам. Моя кандидатура была представлена политической группой Альянса либералов и демократов Европы (ALDE) ПАСЕ”, - написал Марукян.
Комиссия по правам человека и правовым вопросам состоит из 91 члена, которые представляют национальные парламенты 47 стран-членов СЕ. Комиссия имеет 3 подкомиссии.