Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորական հեռագիր է հղել Ջեյք Սալիվանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորական հեռագիր է հղել Ջեյք Սալիվանին, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Նախագահի՝ Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Հեռագրում մասնավորապես ասված է.
Հարգելի պարոն Սալիվան,
Խնդրում եմ ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Նախագահի՝ Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Վստահ եմ, որ Ձեր գիտելիքները և փորձը էապես կնպաստեն ԱՄՆ-ի ազգային անվտանգության և արտաքին քաղաքականության օրակարգի առաջմղմանը:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների հետ իր երկկողմ հարաբերությունները՝ խարսխված ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների պաշտպանության և օրենքի գերակայության վրա: Մենք նաև բարձր ենք գնահատում ԱՄՆ-ի՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրի դերը Ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման և Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի վերջնական լուծման հարցում։ Վստահ եմ, որ ԱՄՆ-ի ջանքերը արդյունարար նշանակություն կունենան տարածաշրջանում համընդհանուր կայունության և անվտանգության հաստատման գործում։
Հուսով եմ մոտ ապագայում հանդիպել Ձեզ՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան գործընկերությունը` այն ավելի համընդգրկուն ու համապարփակ դարձնելու նպատակով:

Армен Григорян поздравил Джейка Салливана
Поддержи А1+!Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян направил поздравительное послание Джейку Салливану в связи с его назначением на пост советника президента США по национальной безопасности.
“Уважаемый господин Салливан!
Прошу принять мои теплые поздравления в связи с Вашим назначением на пост советника президента Соединенных Штатов Америки по вопросам национальной безопасности.
Уверен, что Ваши знания и опыт существенно будут способствовать продвижению повестки национальной безопасности и внешней политики США.
Армения придает большое значение своим двусторонним отношениям с Соединенными Штатами Америки, основанным на демократии, защите прав человека и верховенстве закона. Мы также высоко ценим и роль США как страны-сопредседателя Минской группы ОБСЕ в вопросе мирного урегулирования карабахского конфликта и окончательного решения статуса Нагорного Карабаха. Уверен, что усилия США смогут иметь плодотворное значение в деле установления всеобщей стабильности и безопасности в регионе.
Надеюсь в ближайшем будущем встретиться с Вами, чтобы обсудить армяно-американское партнерство, чтобы сделать его более полным и всеобъемлющим”.