Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն՝ Նիկոլ Փաշինյանի և Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն:
«Այսօր անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով անցկացնում ենք խորհրդակցություն, առաջիկայում նման խորհրդակցություններ ավելի հաճախ պետք է անենք, որպեսզի մեր գործողությունները լինեն համադրված»,- ասել է վարչապետը՝ ավելացնելով, որ մի շարք ուղղություններով տարբեր գերատեսչություններում կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է խորհրդակցությանն Արցախի Հանրապետության նախագահի մասնակցությունը՝ տեղեկատվության փոխանակման, մարտավարական և ռազմավարական առումով հետագա անելիքների պլանավորման համատեքստում:

Совещание Совета безопасности в расширенном составе под председательством Никола Пашиняна и Араика Арутюняна (видео)
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна и президента Республики Арцах Араика Арутюняна в правительстве состоялось совещание Совета безопасности в расширенном составе.
“Сегодня мы проводим совещание Совета безопасности в расширенном составе, в ближайшее время подобные совещания будут проводиться чаще, наши действия будут сопоставляться”, - сказал премьер-министр, добавив, что соответствующие работы по ряду направлений проводятся и в различных ведомствах.
Никол Пашинян отметил, что участие президента Республики Арцах в совещании важно в контексте обмена информацией, планирования дальнейших действий в стратегическом и тактическом плане.
Глава правительства отметил, что сегодня будут обсуждены текущие вопросы, которые находятся в повестке дня на данный момент.