Արցախում կորոնավիրուսի 6 նոր դեպք կա. վարակակիրները Ստեփանակերտի բնակիչներ են
«Հունվարի 18-ին կատարվել է 42 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 6 նոր դեպք: Վարակակիրները Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներ են, ովքեր նախկինում հաստատված տարբեր օջախների կոնտակտավորներ են:
ԱՀ առողջապահության նախարարության «Համաճարակաբանության և հիգիենայի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի մասնագետները ախտահանման աշխատանքներ են կատարել հաստատված օջախներում, ինչպես նաև թեստավորման համար նմուշառում իրականացրել հաստատված դեպքի կոնտակտավորներից:
Արցախում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2240 դեպք, որոնցից 31-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 43 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում: Կատարվել է 18 551 թեստավորում:

В Арцахе подтверждено 6 новых случаев коронавируса: носители инфекции – жители Степанакерта
18 января в Арцахе было проведено 42 тестирования, из которых 6 оказались с положительным результатом.
Специалисты ГНКО “Центр эпидемиологии и гигиены” Министерства здравоохранения Республики Арцах провели дезинфекционные работы в очагах инфекции, а также забор проб для тестирования от  контактеров. В общей сложности в Арцахе подтверждено 2 240 случаев COVID-19, 31 - со смертельным исходом. От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 43 человека, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях. Всего проведено 18 551 тестов”, - отмечается в сообщении МЗ Арцаха.
Министерство здравоохранения Республики Арцах во избежание новых вспышек вновь призывает следовать указаниям, чтобы как можно скорее преодолеть коронавирусную инфекцию”, - говорится в сообщении ведомства.